Környezetkímélő megoldásokat keresve utaztak a jövőbe a szegedi technikumosok
2024.11.06.
Hír | Szakképzés, Köznevelés
A Szegedi SZC Csonka János Technikum diákjai az Erasmus+ projekt keretében Németországba látogattak, hogy megismerkedjenek az elektromos autók világával.
A Szegedi SZC Csonka János Technikum diákjai és tanárai nemrég tértek vissza egy időutazásból – legalábbis a közlekedés jövőjéből. Az intézmény 2023-ban sikeresen zárta „Időutazás – az old timertől az elektromos autóig” című Erasmus+ projektjét, amelynek során a tanulók és a tanárok a német autóipar legmodernebb technológiáival ismerkedhettek meg. |
A technikum már korábban is részt vett az Erasmus+ programban, ekkor azonban még csak partnerként. Ennek sikerességén felbuzdulva 2021-ben megpályázták, megnyerték és elindítottak saját, önálló projektjüket. A közlekedés, szállítmányozás, logisztika, valamint a rendészeti és gépészmérnöki területeken magas színvonalú képzéseket kínáló intézmény célja egyértelmű volt: felkészíteni a fiatalokat a fenntartható közlekedés kihívásaira és a jövő autóipari megoldásaira. Mindezt a legmodernebb technológiák egyik központjában, Németországban.
A diákok, tanárok és az iskolai is felkészül a jövő kihívásaira
A projekt során három diák négy hétre Güstrowba, öt diák pedig két hétre Lipcse melletti Schkeuditzba utazhatott szakmai gyakorlatra. A német autószerelő műhelyekben a diákok megismerkedhettek az alkalmazott modern technikákkal és szakmai újításokkal.
A robottechnika és a mechatronika rohamos fejlődése forradalmasítja az autóipart. A gyakorlat során szerzett ismereteikkel a diákok felkészültebbek lesznek a jövő kihívásaira. Az elektromos és hibrid autók területén elsajátított új módszereket nemcsak a német műhelyekben, hanem itthoni képzésük során is hasznosíthatják. Az ipar 4.0 koncepciójának beépítésével az iskola képzései még közelebb kerülnek a valós piaci igényekhez, és biztosítják, hogy tanulóik a legkorszerűbb technológiákkal és eljárásokkal ismerkedjenek meg, és dolgozhassanak.
Nemcsak a diákok, hanem három tanár is részt vett a programban. Egyhetes németországi látogatásuk során megismerkedtek a duális képzés sajátosságaival és a legújabb oktatási módszerekkel. Az új ismeretekkel felvértezve céljuk, hogy innovatív elemeket vezessenek be a hazai oktatásba, így még magasabb színvonalú képzést biztosítva a diákoknak.
A projektről az EPRP honlapján olvashatnak részletesebben: erasmus-plus.ec.europa.eu
Az „Időutazás” projekt bizonyította, hogy a szakképzés sosem unalmas. A diákok egy olyan kalandban részesültek, amely során nemcsak a szakmai tudásukat bővíthették, de új kultúrával és emberekkel is megismerkedhettek.
Az ilyen programoknak köszönhetően a fiatalok nyitott, kreatív és alkalmazkodóképes személyiségekké, szakemberekké is válhatnak.
Forrás: erasmus-plus.ec.europa.eu
Fotó: Időutazás - az old timertől az elektromos autóig – Keresési találatok | Facebook
Utolsó módosítás: 2024.11.06.